svatební fotograf Vojtěch Pavelčík / Praha

Cukrová nevěsta

V průběhu prosince 2015 jsem měl tu možnost dvakrát zavítat do jednoho cukrářského studia nedaleko Prahy a fotografovat jak se vyrábí skutečná „cukrová nevěsta“!

Celý projekt byl součástí akce Svatební dort roku 2016. Na této akci, jejíž finále se uskutečnilo 10. ledna 2016 v pražském hotelu Clarion, byla cukrová nevěsta také představena veřejnosti.

Cukrová nevěsta není k jídlu, jde jen o maketu, celá je ale vyrobena z cukru. Nevěsta je vysoká 162 cm a její míry jsou 76-55-80 cm. Její výroba trvala asi 300 hodin. Šaty vznikly podle skutečného svatebního modelu návrhářky Soni Hlaváčkové, která se věnuje tvorbě společenských šatů. Cukrová nevěsta je zapsána do České knihy rekordů, jako největší jedlé svatební šaty vyrobené několika cukrářkami podle skutečných šatů pro nevěstu.

No a kdo nevěstu vlastně vyrobil? Byly to tři skvělé dámy (vlastně čtyři): Pavlína Loučková z cukrářského studia Kloboučkovic dortíky, Hanka Rawlings, Stáňa Mutlová a Jůlie Alexovičová. Čelenku pro nevěstu vytvořila Jarka Kasálková. Cukrovou nevěstu si můžete aktuálně prohlédnout v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

A jak se to vše vlastně fotí? Vcelku snadno, do batohu sbalíte fotoaparát + objektivy, dva blesky (+ jeden náhradní), radiové odpalovače, dva přenosné stativy na blesky, spoustu baterek a jdete na to. Nutno říci, že studio Pavlíny Loučkové, kde se nevěsta tvořila, je opravdu pěkné. Krásný čistý prostor, bílá výmalba… Na focení ideální! Kdyby se tam nepekly dorty, tak by tam byl pěkný fotoateliér. Dámy mě mile přivítaly, já si vše poskládal a postavil a už to jelo. Nevěsta se tvořila a já poskakoval okolo a cvakal. Dámy byly bezpochyby rády, že je fotografuji při práci, protože u mě sem tam přistál talířek s vánočkou, dortíkem, čajíčkem atd. Prostě skvělá spolupráce!

Moc díky za možnost být při tom, ta vánočka byla skvělá!

Svatební fotograf Vojtěch Pavelčík


cukrová nevěstacukrová nevěstacukrová nevěsta cukrová nevěsta cukrová nevěsta cukrová nevěsta cukrová nevěstacukrová nevěstacukrová nevěstacukrová nevěsta